1.  

Kombi satın almaya karar verdiğimiz zaman karşımıza çıkan yol ayrımı HERMETİK mi Yoğuşmalı mı oluyor.Bu   sorunun cevabını ERP yönetmeliği vermiş ve hermetik kombilerin üretilmesini yasaklıyarak kullanılmasını engellemiştir.Bu durumda alıcağımız kombinin kesinlikle yoğuşmalı olması gerekmektedir.

İkinci yol ayrımı ise yoğuşmalı olarak satın alacağımız kombinin TAM YOĞUŞMALI mı olmalı yoksa YARI YOĞUŞMALI mı olmalı?
Tam yoğuşmalı kombiler paslanmaz çelik ve kompakt ısı eşanjörleri ve ideal hava yakıt karışımı sağlamak için kullanılan teknolojileri ile maksimum verim alacağınız kombilerdir.     Yarı yoğuşmalı kombiler ise standart hermetik kombilere 3. bir eşanjör ekliyerek baca gazı ısısıyla ön ısıtma yaparak verimliliği artırmaya çalışan ve ne hermetikler kadar evrimsiz ne de yoğuşmalılar kadar verimle bu ikisinin arasında kendine yer bulan kombilerdir.Bu kombilerin yanma odaları sacdan yapıldığı ve fanlarının tam yoğuşmalı kombiler gibi elektronik bir sistem ile kontrol edilerek modülasyon yapamadığı için hem sesi hem de verim açısında yoğuşmalı kombilerin arkasında kalmaktadır.

Bu kriterlerin sonucunda feskoisi.com olarak biz TAM YOĞUŞMALI cihazları tercih etmenizi öneriyoruz.

Yolun büyük bir kısmını tamamladık şimdi geriye kapasite seçimi kaldı alacağımız kombi 24 kW’mı 28kW’mı yoksa ben en pahalısını alayım sağlam olsan diyerek 35kW’mı almamız gerekiyor.

Bu sorunun cevabı için 2 soruya cevap vermeniz gerekiyor.

1.Soru=Sıcak kullanım suyu için dakikada kaç litreye ihtiyacınız olacak. Aynı anda 2 yerde duş alınması gerekecek mi?

Matematiksel olarak bunu şu şekilde hesaplayabilirsiniz. 12 litre/dakika sıcak su ihtiyacımız var bu suyu 30 derece ısıtmanız gerekiyor ve bu işlemi 60 dakika boyunca devam ettiriyoruz.Bu 3 değeri çarptığımız zaman 21600 kcal yapıyor basit bir birim çevirme işlemi yaparak 21600/860 yaparsak yaklaşık 25 kW yapıyor buda 24 kW olarak satın aldığımız cihazların kitapçıklarını incellerseniz aslında sıcak kullanım suyunda esnasında cihazın 25 kW yakın bir değer verdiklerini göreceksiniz. Bu durumda bize 24 kW bir cihaz yeterli olacaktır.Aynı işlemleri 12 litre ya da 14 litre için hesaplayıp kendi sonucunuzu bulabilirsiniz.

2.Soru=Kombinin ısıtacağı kaç metre radyatör var(Radyatör h

Bir Cevap Yazın